Walne – Sprawozdawcze Zebranie Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawigudzie.

0
W dniu 2 lutego 2019 roku odbyło się Walne – Sprawozdawcze Zebranie Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawigudzie. W uroczystości wzięli udział, Wójt Gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz, który również od 21 stycznia 2019 roku na mocy jednogłośnej uchwały Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Stawigudzie został Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Stawigudzie.

Gośćmi uroczystości byli także: Zastępca Wójta Gminy Stawiguda Pan Artur Bal, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st.bryg. Andrzej Górzyński, Naczelnik Wydziału Organizacyjno Kadrowego KM PSP w Olsztynie ml.bryg. Sławomir Filipowicz.
Spośród członków stowarzyszenia jakim jest OSP Stawiguda w zebraniu uczestniczyli: Członkowie Honorowi OSP Stawiguda, Członkowie Wspierający OSP Stawiguda, oraz Członkowie Zwyczajni w tym Członkowie Jednostki Operacyjno Technicznej w Stawigudzie- czyli strażacy biorący udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych z Naczelnikiem Jednostki Operacyjno- Technicznej OSP STAWIGUDA druhem Wasiewskim Przemysławem na czele.
WALNE Zebranie to czas podsumowań ubiegłego roku, sprawozdanie z działalności za rok 2018, a także przedstawienie planu na teraźniejszy rok 2019. Zebranie rozpoczęło się od chwili ciszy ku czci zmarłych strażakow druha Grzegorza Hancka oraz Bruna Hanowskiego. Dalsza część zebrania przebiegała w bardzo milej atmosferze. Wójt Gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz podziękował strażakom za służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w Gminie Stawiguda, a także zadeklarował swoją pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów. Podczas zebrania podjęto Uchwałę o Przyjęciu w poczet Członków Honorowych druha Krzysztofa Szpera w wyraz uznania wieloletniej społecznej służby na rzecz OSP w Stawigudzie. Komendant Miejski PSP podczas swojego wystąpienia wysoko ocenił działalność druhów OSP Stawiguda i także zadeklarował chęć pomocy przy rozwiązywaniu codziennych problemów Jednostki.
Przygotował: Przemysław Wąsiewski OSP Stawiguda

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here